Tréning

Playlist na behanie: Máme 5 tipov, ktoré vás nakopnú k lepším výkonom!

Pokiaľ chcete, aby sa vám lepšie behalo, pomôže vám dobre zostavený hudobný playlist na behanie, vďaka ktorému nebudete chcieť vyzuť tenisky! Podľa čoho ho zostaviť a aké pesničky doň zaradiť?

Správna hudba na behanie vám dokáže dodať energiu aj silu či rýchlosť. Playlist na behanie si zostavte podľa vlastného vkusu a nebojte sa ani vážnej alebo alternatívnej hudby, vďaka ktorej sa budete sústrediť viac na techniku.

Prečítajte si aj: Ako „správne“ behať a čo by ste o behu mali vedieť?

Na beh sa pripravte

Obľúbená hudba dokáže divy a má schopnosť spríjemniť aj ten najnáročnejší tréning! So slúchadlami v ušiach ucítite bolesť svalov až o niečo neskôr. Rýchle pesničky vás motivujú k tomu, aby ste rytmus kopírovali, pomalé songy si pustite pri odpočinku alebo záverečnom strečingu. Zmeňte svoj playlist! Bežecký repertoár obmieňajte pravidelne. Preskúmajte náš bežecký playlist, ktorý má z každého rožku trošku.

Prečítajte si aj: Jarný reštart: Pohybom a stravou k vášmu novému JA!

Nech žije rytmus!

Prvé dve pesničky vyberte tak, aby boli čo možno najviac energické, mali by vás naštartovať a naladiť na beh. Stavte na rytmus, ktorý vás poriadne naštartuje.

Ak hudba, tak basy

Vyberte si pesničky, ktoré majú tvrdé basy. Ak zvolíte rytmickú hudbu, kde znejú basy, tak podvedome podľa nich začnete behať bez toho, aby ste o tom vedeli alebo riešili, či pridať alebo nie. S hudbou zo seba vydáte oveľa viac ako bez nej.

Pripravte sa na najťažšiu časť behu hudbou

Ako? Na ťažké úseky si vyberte čo možno najagresívnejšie pesničky. Dôvod je veľmi jednoduchý – vďaka skladbám, ktoré sú „agresívne“ sa do toho naplno opriete. Ak viete, že vás čaká beh do kopca alebo radi beháte naplno, vyberte si poriadny hudobný vypaľovák.

Prečítajte si aj: Aký typ behu je vhodný pri chudnutí, aký vás dostane do formy?

Obľúbené pesničky si nechajte na záver

Ak ste si doteraz dávali tie najobľúbenejšie pesničky hneď na začiatok, nerobte to. Ak ich dáte nakoniec, donútia vás zotrvať a pridať aj v tých najťažších chvíľach. Veď kto by si nechcel vypočuť svoje obľúbené songy?

Tieto songy vás nakopnú!

Blink 182 – All the Small Things

Metallica – Whiskey In the Jar

Red Hot Chilli Peppers – Can´t Stop

Daft Punk – One More Time

The Chemical Brothers – Hey Girl Hey Boy

Prodigy – Firestarter

Underworld – Born Slippy

Stromae – Alors On Danse

DNCE – Cake by the Ocean

Robin Schulz – Sun Goes Down

DJ Fresh – Gold Dust

Imany feat. Filatov & Karas – Don’t Be So Shy

Naughty Boy – La La La ft. Sam Smith

Duke Dumont – Ocean Drive

Pharrell Williams – Lucky

Prípadne vyskúšajte niektorý zo známych playlistov na behanie na platforme Spotify:

Okrem playlistov tu nájdete aj náš VJEMpodcast, kde nájdete zaujímavé rohovory s odborníkmi na výživu, kondičnými trénermi, farmaceutmi, športovcami a mnohými ďalšími.

Nezabudnite si dopriať poriadnu dávku energie s našimi energickými snackmi, po tréningu doplňte bielkoviny s našimi proteínmi. Nezabudnite ani na kvalitnú regeneráciu!

Prečítajte si ajRegenerácia ako základ úspechu: Ako často si ju dopriať?

Aké sú vaše obľúbené pesničky? Podeľte sa na našich sociálnych sieťach o vaše tipy!