Spolupráce, Zdravie a výživa

Olympionik Jakub Grigar: Očarili ma raňajkové kaše VJEM

Jakub kraľuje v disciplíne K1. Miluje hru na gitare, skate, lezenie po skalách, varenie a svoju rodinu. Je stále usmiaty, pozitívne naladený a vďačný za všetky úspechy, podporu a príležitosti, ktoré dostáva. Okrem neutíchajúceho talentu a disciplíny je pokora jedným z dôvodov, prečo sa mu darí dosahovať svoje ciele!

Dvojnásobný juniorský majster sveta na MS v Londýne získal v roku 2015 striebornú medailu. Olypijské hry v Riu v roku 2016 mu priniesli piate miesto, čím prepísal slovenskú históriu v mužskej kategórii K1 na tomto podujatí. V roku 2016 zmaturoval a začal sa naplno venovať pravidelným tréningom a cestovaniu za divokou vodou a pretekmi. Jeho doterajším vrcholom kariéry je striebro z olympiády v Tokiu v roku 2021, kde sa mu podarilo udržať slovenskú vodnoslalomársku medailovú tradíciu nažive. Prečo sa rozhodol staviť na kvalitu VJEM? „Pri rozhodovaní sa o spolupráci ma presvedčilo to, že ide o slovenskú firmu, za ktorou stoja veľkí odborníci z oblasti športu. Práve to mi dalo pocit, že to nebude iba ďalší predajca doplnkov výživy ale niekto, komu naozaj ide o účinok a zloženie produktov,“ vysvetľuje sympatický rodák z Liptova.

Zamerané na kvalitu

Jakub má v dosahovaní výsledkov jasno: „Vo vrcholovom športe musí každý jeden detail fungovať na 100 %, práve oblasť doplnkov výživy je veľkou podporou pre zvládanie tréningov a urýchlenie regenerácie. Práve preto som rád že môžem používať doplnky, ktoré sa zameriavajú na kvalitu. Spoluprácu s VJEM si veľmi vážim,“ hovorí s úsmevom Jakub. „Veľmi ma očarili raňajkové kaše a orechové krémy, ktoré sú skvelým riešením v momentoch, keď človek nemá čas ani chuť stráviť polhodinu v kuchyni prípravou nejakých zložitých raňajok, a takto to vyrieši behom pár minút.“ A aká je rutina, na ktorú si vodnoslalomárska hviezda potrpí? „Každodenné dopĺňanie základných suplementov ako vitamíny, minerály a Omega-3 mastné kyseliny,  samozrejme sú to proteínové nápoje, ktoré mi veľmi uľahčujú prijímanie bielkovín v čase, keď si nemôžem dovoliť zaplniť žalúdok niečím sýtejším,“ ozrejmuje novopečený otec dcéry Ninky.

Správne doplnky maximalizujú váš výkon

Napriek tomu, že Jakub patrí k našim najlepším športovcom, nepodceňuje ani cielenú suplementáciu. Podľa slovenského kajakára sú doplnky vo vrcholovom športe krásnym príkladom toho, ako sa malým detailom dá plne využiť potenciál každého tréningu. „Na jednej strane sa nimi viete lepšie pripraviť na zvládnutie výkonu, na druhej sa viete dať po tréningu rýchlo dokopy, aby ste sa čím skôr mohli zničiť na ďalšom dôležitom tréningu,“ hovorí Grigar a v zápätí dodáva, že netreba zabúdať na to, že stále ide  o doplnky výživy, nie jej náhradu. Samotné suplementy podľa neho slúžia vo svete profesionálneho športu ako pomoc na skrátenie času, nie ako základ tréningu.

Raz bude najlepší na svete

Ako talentovaný športovec vidí jeho budúcnosť? „Stále mám pocit, že aj keď som už dosiahol nejaké výsledky, ešte nie som tam, kde by som chcel byť. Stále je tam obrovský priestor na zlepšenie, a práve na tom by som chcel zapracovať. Rozobrať si celý výkon na drobné detaily a každý jeden zlepšiť na takú úroveň, aby som si jedného dňa mohol povedať že som najlepším kajakárom na svete. Počul som už veľa viet, ktoré vo mne vyvolali pocit obrovskej motivácie, ale osobne mi najviac dáva tá, ktorú si dennodenne opakujem v hlave, a to je: ´Nebuď lenivý!´ Táto veta sa dá preniesť na každú jednu vec, či už si hľadám výhovorku, prečo sa mi nechce umyť riad alebo rozmýšľam nad tým, či ešte zvládnem jednu sériu intervalov na tréningu,“ uzatvára Jakub.

Súvisiace príspevky