Spolupráce

Slovenský rekordér Ján Volko: Príprava na majstrovstvá Európy v znamení VJEM

Kto by nepoznal našu šprintérsku hviezdu, najrýchlejšieho Slováka, držiteľa 30 slovenských rekordov a najlepších slovenských výkonov na tratiach od 60 do 300 m v hale či vonku, Jána Volka?

Sme hrdí na to, že tento skúsený atlét ovenčený mnohými úspechmi na svetovom i európskom fóre verí slovenskej kvalite a vybral si za svojho partnera práve VJEM. Trojnásobný medailista z halových Majstrovstiev Európy v behu na 60 m s kompletnou zbierkou cenných kovov, je ôsmy najúspešnejší šprintér v histórii halových šampionátov starého kontinentu.

Ján pôvodne hrával futbal v bratislavskom klube Domino, neskôr si ho získala atletika. Pod vedením trénerky Nade Bendovej a silového kouča Róberta Kresťanka sa z neho stal jeden z najrýchlejších Európanov. V marci 2017 na halových Majstrovstvách Európy v Belehrade získal na šesťdesiatke senzačné striebro vďaka slovenskému rekordu 6,58 sekundy! Práve tento šampionát bol v jeho kariére prelomový. V tom istom roku získal v lete na Majstrovstvách Európy do 23 rokov v Bydgoszczi zlato na 200 m, ktoré okorenil rekordom šampionátu i slovenským rekordom 20,33 sekúnd. Navyše, na stovke pridal striebro! To sú štatistiky, ktoré sa navždy zapíšu do dejín športu.

V roku 2018 najskôr zažiaril v halovej sezóne, keď na Majstrovstvách sveta v Birminghame skončil na 60 m šiesty – ako najlepší Európan. V letnej sezóne posunul slovenské rekordy na 100 m na 10,13 a na 200 m na 20,24 sekundy. Životný úspech dosiahol v roku 2019, keď si v Glasgowe vybojoval titul halového majstra Európy na 60 m. Žiaden iný slovenský šprintér takýto výrazný úspech nedosiahol. V letnej sezóne si potom vybojoval ešte striebro na 100 m na Európskych hrách v Minsku. „Koronový“ rok 2020  ozdobil slovenským halovým rekordom 6,55 na 60 m a vlani si pripísal na svoje konto tretiu – bronzovú medailu na 60 m z halových Majstrovstiev Európy a v Tokiu zaznamenal svoju olympijskú premiéru, keď sa predstavil na 100 i 200 m.

Rekordér Ján Volko pri podpise zmluvy so zakladateľom VJEM, Františkom Kalašom.

Za Jánom Volkom, hoci bude mať len 26 rokov, je na slovenské pomery nevídane úspešná kariéra. Stal sa vzorom pre mnohých a aj vďaka nemu začali dlhodobo stagnujúce šprinty na Slovensku napredovať. Svoje bohaté skúsenosti odovzdáva mládeži na celom Slovensku, prioritne v domácom klube Naša atletika Bratislava. Prioritou Jána Volka v letnej atletickej sezóne 2022 sú majstrovstvá Európy v Mníchove, ktoré sa uskutočnia od 15. do 21. augusta. „Na európsky šampionát sa chcem pripraviť čo najlepšie a dosiahnuť v Mníchove zaujímavé umiestenie, najlepšie finálové,“ skonštatoval skúsený Volko.

VJEM ako partner je veľmi hrdý, že môže podporiť tohto výnimočného športovca a stáť pri jeho veľkých úspechoch!